Informacije za prijavitelje nepravilnosti (žvižgače)
V skladu z obveznostmi, ki jih družbi Yokohama TWS Slovenija d.o.o., matična številka 8551146000, z registriranim sedežem na Škofjeloški cesti 6, 4000 Kranj, nalaga Zakon o zaščiti prijaviteljev (Uradni list, 16/23), smo vzpostavili notranji sistem za prijavo nepravilnosti.
Notranji sistem za prijavo nepravilnosti je nabor postopkov in orodij za sprejemanje in obravnavo prijav, zaščito identitete prijavitelja in drugih oseb, zaščito podatkov iz prijave in za komunikacijo s prijaviteljem.
V nadaljevanju je povzetek osnovnih informacij, ki bi vas kot prijavitelja nepravilnosti lahko zanimale.
Kdo je lahko prijavitelj nepravilnosti oz. žvižgač in katere prijave so možne?
Prijavitelj je lahko vsaka fizična oseba, ki opravlja delo ali je kako drugače vključena v delovni proces družbe (zaposleni, izvajalci, podizvajalci, dobavitelji, dijaki, študenti, pripravniki, nekdanji zaposleni in drugi) in zazna kršitev povezano s poslovanjem družbe v delovnem okolju.
Kako lahko podam prijavo prek notranjega sistema za prijavo?
Naše podjetje prijavitelju omogoča pisno in ustno prijavo nepravilnosti. Prijavitelji prijavo pošljejo osebi, ki jo imenujemo prav v ta namen.
Pristojna oseba (zaupnik):
Saša Bečan
Kontaktni naslov: Škofjeloška cesta 6, 4000 Kranj.
a) Pisna prijava nepravilnosti:
- elektronsko prek spletne platforme, vzpostavljene s strani družbe, na naslovu www.faceup.com/c/wbytwslousing, pri čemer uporabi kodo za dostop: ytwslo;
- v papirni obliki po pošti na naslov pristojne osebe; prijava v papirni obliki se pošlje v zapečateni ovojnici z oznako "NE ODPIRAJ – PRIJAVITELJ", sicer ni mogoče zagotoviti zadostne zaščite identitete prijavitelja;
(b) Ustna prijava nepravilnosti:
- osebno, če prijavitelj tako želi;
- avdio posnetek ali posnetek ustne prijave, ki verodostojno odraža vsebino ustne prijave. Avdio posnetek ustne prijave se lahko izdela le s soglasjem prijavitelja. Pristojna oseba prijavitelju omogoči, da poda pripombe na posnetek ali prepis avdio posnetka; pripombe prijavitelja je treba priložiti posnetku ali prepisu.
Ali je mogoče podati anonimno prijavo?
Naše podjetje omogoča anonimno prijavo nepravilnosti. Pristojna oseba ne bo ugotavljala identitete prijavitelja, roki za obvestilo o prejemu prijave in izidu obravnave prijave pa v tem primeru ne veljajo.
Informacije o prejemu prijave nepravilnosti, rok za obravnavo prijave
Zaupnik obvesti prijavitelja o prejemu prijave najpozneje v 7 dneh, če so zato izpolnjeni pogoji za njeno obravnavo. Zaupnik prijavitelja ne obvesti, če je prijavitelj tako zahteval ali če je jasno, da bi z obvestilom razkrili identiteto prijavitelja.
Zaupnik ob koncu obravnave prijave, najpozneje v treh mesecih od prejema prijave prijavitelja obvesti o utemeljenosti prijave, predlaganih in izvedenih ukrepih, izidu postopka, oziroma o stanju postopka z notranjo prijavo, če postopki za odpravo kršitev po treh mesecih še niso končani.
KODA QR za dostop do kanala za prijavo